Funkcja ściemniania


Wracamy do zagadnień związanych z energią elektryczną, a konkretnie do ciekawej funkcji, która również może wpłynąć na mniejsze zużycie energii w domu. Mowa o zainstalowaniu sterownika umożliwiającego płynną regulację natężenia światła. Nie jest to szczególnie nowe ani innowacyjne, ponieważ systemy tego rodzaju są dostępne na rynku od wielu lat, jednak stosunkowo niewielu konsumentów doceniło ich zalety. Przede wszystkim montaż i konfiguracja nie są skomplikowane – wszystko sprowadza się do odpowiedniego przycisku lub pokrętła regulującego moc światła, a także odpowiedniej lampy i przystosowanej żarówki.
Nie wszystkie źródła światła są kompatybilne z tego rodzaju systemami. Najlepiej sprawdzają się halogeny oraz diody LED. Funkcja nie będzie działać z tradycyjnymi lampami żarowymi, a także ze świetlówkami energooszczędnymi. Te ostatnie mogą wręcz ulec uszkodzeniu, jeśli skorzystamy ze ściemniacza.
Do czego, poza oszczędzaniem prądu, może się przydać to rozwiązanie? To świetna opcja w pokoju dziecięcym, jeśli nie chcemy zostawiać naszych pociech na noc z całkowicie zgaszonym światłem.
Przeczytaj również: Rodzaje i zastosowanie lamp
Przeczytaj również: Miejsce do pracy zgodne z chińską filozofią feng shui
Przeczytaj również: Akcesoria do wnętrz - wybieramy stół do salonu
Polecane artykuły

Ściany murowane w budowie domu
Technologie murowane są jedną z najczęściej wybieranych opcji w budownictwie domów jednorodzinnych. Ściany murowane cieszą się dużą popularnością, ponieważ są wyjątkowo solidnym materiałem. Istnieją trzy rodzaje takich ścian: jednowarstwowe, dwuwarstwowe oraz trójwarstwowe. Ściany jednowarstwowe to

Dziennik budowy domu
Czym jest dziennik budowy domu? Otóż, to ważny dokument urzędowy, niezbędny przy niemal każdej budowie. W dzienniku notuje się cały proces prac budowlanych. Skąd jednak wziąć ten dokument i gdzie go można dostać? Kim także może być osoba odpowiedzialna za jego prowadzenie oraz co grozi za brak tego