Wybór wygodnej poduszki do spania. W jaki sposób można wybrać poduszki tak, aby uniknąć bólu kręgosłupa i dobrze się wysypiać?

www.chwasty.net.pl

Spanie to nie tylko ciepła kołdra i wygodne łóżko, ale też odpowiednio dobrana poduszka. Jest to rzecz bardzo ważna, gdyż może to znacząco wpłynąć nie tylko na nasz komfort podczas nocnych podróży po krainie snów, ale też na nasze ogólne zdrowie. Zła poduszka może bowiem sprawić nam sporo problemów m.in. z kręgosłupem, a zdaniem ekspertów regulować nawet do pewnego stopnia nasze ciśnienie we krwi.

Nic więc dziwnego, że wybór dobrej poduszki jest tak samo ważny jak wygodne łóżko czy zapewniająca ciepło kołdrę. Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu poduszki? Przede wszystkim na to, co jest w środku – najbardziej popularne są m.in. poliester, puch czy pianka termoelastyczna. Poduszki poliestrowe dość szybko tracą swoją puszystość, ale nie uczulają.

Puch jawi się jako doskonałe wypełnienie poduszki, choć jest to opcja dość droga. Pianka z kolei doskonale dopasuje się do kształtu naszej szyi czy głowy podczas spania, dlatego też eksperci również mocno ją polecają. Ważny są także jednak wymiary poduszki, co wpłynie na naszą wygodę podczas snu i ochroni nas przed bólami. Eksperci radzą więc, aby wybierać poduszki o wymiarach 40×70 centymetrów, które podeprą naszą szyję i głowę, dzięki czemu będzie nam wygodnie. Ciekawą opcją są poduszki ortopedyczne, które idealnie sprawdzą się zarówno wśród tych osób, które mają problemy z kręgosłupem, jak i wśród tych, które miewają bóle szyi.