Wybór cateringu do szkoły

Szkoły i przedszkola to miejsca gdzie prawie zawsze uczniowie i dzieci mają możliwość spożywania gotowych posiłków. Niektóre z nich mają odpowiednie zaplecze gastronomiczno-kuchenne, aby przygotowywać w nich posiłki, niestety większość budynków nie jest do tego jednak przystosowana. W takich sytuacjach placówki oświatowe decydują się na catering, który to jest równie pożywny i efektywny.

Zbilansowana dieta i pełnowartościowe posiłki są bowiem niezwykle ważne właśnie dla dzieci. Potrzebują one nie tylko witamin i minerałów, ale też innych odżywczych wartości, dzięki którym mogą się prawidłowo rozwijać i funkcjonować. Nie da się zatem ukryć, że wybór cateringu do szkół to niebywale istotne i zarazem odpowiedzialne zadanie.

Biorąc pod uwagę wiele mitów narosłych wokół tego sposobu odżywiania, nierzadko może być trudno przekonać do niego samych rodziców. Obawiają się oni nie tylko niskiej jakości i braku odpowiedniej liczby wartości odżywczych, ale też wysokich cen samych posiłków. W takich przypadkach wybór odpowiedniej firmy cateringowej może być nie lada wyzwaniem, jednakże warto podjąć ten wysiłek aby zadowolić zarówno uczniów, jak i rodziców.

Zalety cateringu szkolnego

Przede wszystkim sprawdzona i godna zaufania firma cateringowa to gwarancja świeżych i zdrowych posiłków. Są one zbilansowane odpowiednio do potrzeb dzieci w każdym wieku, a dodatkowo składają się z popularnych składników, które w większości są przez dzieci lubiane. Co istotne, wiele firm cateringowych oferuje także pełną obsługę.

Może ona być pomocna zwłaszcza wtedy kiedy szkoły mają nieco mniejszą kadrę lub też nauczyciele są na zwolnieniach lekarskich. Poza tym, catering to znaczne ułatwienie w kwestiach sanitarno-higienicznych, które to w przypadku kuchni w szkołach są nieco trudniejsze. Niewątpliwym plusem cateringu w szkołach jest też to, że bardzo często umieszczają one na pudełkach dokładne informacje dotyczące ilości zawartych kalorii oraz składników odżywczych.

Bardzo ważną kwestią jest też uwzględnianie konkretnych potrzeb danych uczniów, w przypadku jeśli mają one alergie lub tolerancje pokarmowe. Etykietowanie pudełek z pewnością pomoże zatem w zachowaniu porządku w rozdzielaniu posiłków dzieciom. Co ciekawe, niektóre firmy cateringowe proponują także szkołom przeprowadzanie warsztatów żywieniowych.

Dzięki temu uczniowie mają okazję zapoznania się z podstawowymi zasadami zdrowego żywienia, które mogą wdrażać przygotowując sobie posiłki samemu w domu.