Tradycyjny zapis chwili

www.wymiendzinsy.pl

Klasyczne podejście do tematu fotografowania to chęć uwiecznienia na papierze – czy innym nośniku – danego momentu. Czy to rodzinna impreza, czy ważne wydarzenie z życia, czy może po prostu chwila z bliską osobą – wszystko to może znaleźć się na zdjęciu, które po kilku latach chętnie obejrzymy i wrócimy myślami do dawnych miejsc i osób. Nic dziwnego, że właśnie zdjęcia tak bardzo przypadły nam do gustu jako sposób na uwiecznienie chwil. W końcu najważniejszy dla naszego umysłu jest zmysł wzroku.

To dzięki oczom zdobywamy największą część naszej wiedzy o świecie. Ma to odzwierciedlenie w popularności zdjęć. Fotografia święci triumfy zwłaszcza w ostatnich latach. Powszechny dostęp do Internetu i coraz tańszy sprzęt do robienia zdjęć – często nawet jako element innych urządzeń – sprawiają, że chwile można nie tylko uwiecznić, ale również natychmiast podzielić się przeżyciami ze znajomymi.

Co ciekawe, pod tym względem fotografia popularnością wciąż znacznie przewyższa nagrania wideo – mimo że te ostatnie wykonać można dziś równie łatwo.