Pierwsze zasady w feng shui

kerlit

Feng shui może być proste – przynajmniej jeśli mówimy o pierwszych, elementarnych krokach. Zacząć może każdy i łatwo się przekonać, czy chińskie, tradycyjne metody rzeczywiście wpływają na jego pogodę ducha. Według starożytnych wierzeń powinno zacząć się od oczyszczenia swojego budynku mieszkalnego. Nie chodzi tutaj jednak o żadne duchowe rytuały, a po prostu wyrzucenie starych i niepotrzebnych mebli czy też urządzeń.

Niektórych nie używamy nawet od kilku lat i tylko taranują nam pokój, zabierając wolną przestrzeń. Wyrzućmy je! Kolejna kwestia do odpowiednie wietrzenie mieszkania. O ile nie da się w zasadzie zrobić okien tam, gdzie ich do tej pory nie było, to nie ma żadnego problemu z dopływem dodatkowego powietrza chociażby dzięki wiatrakom. Samo regularne otwieranie okien, bez względu na porę roku, to też bardzo ważna rzecz.

Witek sprawne budowanie nadproża dla twojego domu

Tak naprawdę te czynności wcale nie muszą być związane z feng shui – bez względu na to, z jakich pobudek to zrobimy, to i tak powinniśmy czuć się lepiej w swoim mieszkaniu.