Pierwsze zasady w feng shui

kerlit

Feng shui może być proste – przynajmniej jeśli mówimy o pierwszych, elementarnych krokach. Zacząć może każdy i łatwo się przekonać, czy chińskie, tradycyjne metody rzeczywiście wpływają na jego pogodę ducha. Według starożytnych wierzeń powinno zacząć się od oczyszczenia swojego budynku mieszkalnego. Nie chodzi tutaj jednak o żadne duchowe rytuały, a po prostu wyrzucenie starych i niepotrzebnych mebli czy też urządzeń.

Niektórych nie używamy nawet od kilku lat i tylko taranują nam pokój, zabierając wolną przestrzeń. Wyrzućmy je! Kolejna kwestia do odpowiednie wietrzenie mieszkania. O ile nie da się w zasadzie zrobić okien tam, gdzie ich do tej pory nie było, to nie ma żadnego problemu z dopływem dodatkowego powietrza chociażby dzięki wiatrakom. Samo regularne otwieranie okien, bez względu na porę roku, to też bardzo ważna rzecz.

Tak naprawdę te czynności wcale nie muszą być związane z feng shui – bez względu na to, z jakich pobudek to zrobimy, to i tak powinniśmy czuć się lepiej w swoim mieszkaniu.