O czym należy pamiętać tworząc projekt budynku?

www.szymoncofalik.pl

Mocne fundamenty, ściany, które będą stały przez długie lata, szczelne okna i taki projekt, aby pomieszczenia były przestronne i dobrze nasłonecznione są ważne. Bardzo ważne jest także odpowiednie ogrzewanie, zainstalowanie wszelkich okablowań, doprowadzenie wody i prądu. To są bowiem systemy, bez których nie da się obyć i nikt nie wyobraża sobie nowoczesnych budynków bez nich wszystkich.

Jednakże są jeszcze inne, bardzo istotne rzeczy. Systemy klimatyzacji i wentylacji to jedna z nich. Cóż z tego, że nasze mieszkanie lub biuro jest odpowiednio ogrzane, zasilane wodą i prądem, skoro nie ma tam odpowiednio regulowanej temperatury oraz obiegu powietrza.

Systemy klimatyzacji wentylacji przydają się w naszej strefie klimatycznej. Latem jest tu gorąco, a zimą chłodno. Wracając do domu, czy też siedząc przez osiem godzin w biurze, chcemy, aby latem było nam chłodniej, a zimą, żebyśmy mogli się ogrzać przed mrozem na dworze.

Oczywiście tutaj mowa o klimatyzacji. A co z wentylacją, wentylatory przemysłowe mobilne? Ona jest potrzebna do tego, aby obieg powietrza był zawsze czynny. Cyrkulacja musi być nieustanna.

Zwłaszcza w takich pomieszczeniach, jak kuchnia czy łazienka. Od razu czuć, kiedy tam nie ma wentylacji. Czujemy się wówczas źle.

W kuchni otacza nas nieustanny zapach pieczonego czy smażonego mięsa, wszechobecna woń oleju i innych specyfików. Zaś w łazience możemy mieć bez odpowiedniej wentylacji problem z wilgocią. Warto więc zadbać, aby te systemy były, jak najlepszej jakości.