Miejsce do pracy zgodne z chińską filozofią feng shui

Odpowiednie połączenie żywiołów to w feng shui kluczowa rzecz. Podobnie jak i samo rozmieszczenie poszczególnych pokoi i pomieszczeń, co powinno się stać w zgodzie ze wszelkimi wyznacznikami tej starożytnej filozofii.

Podobnie jest chociażby z miejscem, w którym pracujemy, które także powinno zostać przygotowane w sposób specjalny i zgodny z feng shui. Przede wszystkim to miejsce powinno być odizolowane od pozostałych pomieszczeń.

Wymaga skupienia, a jednocześnie nie powinno mieć to wpływu na pozostałych domatorów, którzy w tym czasie mogą chcieć słuchać muzyki czy oglądać telewizję. Przestrzeń wypoczynku nie powinna się w żaden sposób łączyć z przestrzenią pracy.

Dlatego też, jeśli naszym miejsce pracy jest biurko w sypialni, to powinno być ono wyraźnie oddzielone od łóżka. Można to zrobić na przykład parawanem czy też innym meblem.

Ważne także, aby nasze biuro było posprzątane – brud i kurz generują nerwowość i sprzyjają powstawaniu stresujących sytuacji. Wystrzegajmy się tego! Jeżeli będzie taka potrzeba, niezbędna może się okazać poznań firma sprzątająca.