Masaż tkanek głębokich w rehabilitacji

Masaż głęboki prowadzi do rozluźnienia napiętych i nieprawidłowo funkcjonujących mięśni w poszczególnych częściach ludzkiego ciała. Często prowadzą one do występowania różnych wad w narządach ruchu. Dlatego nie wolno ich bagatelizować i warto skorzystać z masażu głębokiego, gdy zaleci go nasz fizjoterapeuta. Technika wykonywania tego typu masażu w rehabilitacji polega na powolnych i precyzyjnych ruchach masażysty, a pozytywne skutki pacjent odczuwa już po pierwszej serii zabiegu.

Co uzyskasz poddając się masażowi głębokiemu?

W wyniku regularnych sesji masażu u pacjenta pojawia się znaczna zmiana w poszczególnych tkankach.

Zwiększa się przede wszystkim ich ruchomość. Przemianie ulega także sama ich struktura, co prowadzi do znacznie większej sprawności pacjentów. Usunięty zostaje dokuczający ból, a także poprawia się jakość wykonywanych przez rehabilitanta ruchów. Jest to bardzo dobra metoda, która pomogła już wielu osobom w odzyskaniu utraconej sprawności. Nie należy zniechęcać się do zabiegów, ponieważ po ich przeprowadzeniu w pierwszej dobie można odczuwać ból.

Jednakże będzie on zanikał i dojdzie w kolejnych dniach do poprawy samopoczucia i sprawności fizycznej.

Kiedy zaleca się przeprowadzanie masażu tkanek głębokich w rehabilitacji?

Jeżeli dręczy Cię ciągły ból, który pojawia się od dłuższego czasu bez wahania spróbuj się wybrać na polecany masaż. Wskazanie to dotyczy także nieustannego bólu głowy, który potrafi bardzo dokuczać i uniemożliwiać wykonywanie codziennych czynności. Rwa kulszowa oraz rwa barkowa może zostać złagodzona dzięki masażom. Zespół bólowy kręgosłupa jest w stanie zniwelować wybrany masażysta, który profesjonalnie będzie przeprowadzał kolejne sesje zabiegów.

Popularna przypadłość, która znacznie ogranicza ruchliwość – tzw. łokieć tenisisty lub łokieć golfisty jest zwalczana pod wpływem rozmasowania odpowiednich tkanek głębokich. Osobą trenującym może zdarzyć się przykurcz poszczególnych ścięgien, jaki uniemożliwia wykonywanie ćwiczeń. Nie wolno się wtedy załamywać, trzeba działać i wybrać się do gabinetu fizjoterapeuty albo profesjonalnego masażysty. Odwlekanie tej wizyty może mieć opłakane skutki.

Rozmasowanie pomaga ukoić ból i postawić kontuzjowanego sportowca do formy.