Jakie pierwsze rolki kupić dla dziecka?

Jazda na rolkach to kolejna popularna forma rekreacji. Jest ona szalenie lubiana przez osoby dorosłe i młodzież, jednakże chętnie sięgają do niej również dzieci. Na pewno rolki są znaczenie atrakcyjniejsze aniżeli wrotki, choć są też bardziej wymagające. Trzeba więcej trenować i nabyć umiejętność utrzymania równowagi na kółkach zamontowanych na podeszwie w jednym rzędzie. Punkty podparcia są w tym przypadku mniej pewne, co na samym początku może stanowić problem – Sklep Bikeovo.

Jednakże z czasem dziecko opanuje tę sztukę i będzie czerpać z jazdy ogrom frajdy. Warto jednak mu w tym pomóc, kupując odpowiedni do zapotrzebowania sprzęt.

Dobór dobrych rolek dla dziecka – najważniejsze kryteria wyboru

Z całą pewnością na samym początku dobrze będzie postawić na rolki o miękkich kółkach, zazwyczaj wykonanych z kauczuku. Zapewniają one lepszą przyczepność, co dla początkującego rolkarza jest ważne i pozwala zaznajomić się ze specyfiką jazdy. Warto kupić także kask oraz ochraniacze na kolana i łokcie.

Te miejsca są najbardziej narażone na urazy przy upadkach, a jeśli te będą gwałtowne, odniesienie poważnej kontuzji jest niestety dość realne. Dlatego dziecięce rolki muszą iść w parze z należytymi środkami bezpieczeństwa. Stanowią one niewielki wydatek, a korzyści z ich użytkowania są trudne do wyceny.

Rolki to nie tylko kółka, czyli sekret tkwi w łożyskach

Dostępne na rynku warianty rolek posiadają zamontowane rozmaite typy łożysk. To one w zasadniczym stopniu odpowiadają za to, z jaką prędkością oraz płynnością rolki poruszają się po trasie.

Zestaw łożysk znajduje się wewnątrz kółek. Są one oznaczone w różny sposób. Cyfry wskazują na potencjał rozwijanej prędkości – im cyfra będzie wyższa, tym rośnie maksymalna prędkość, jaką da się rozwinąć. Rolki dziecięce powinny mieć łożyska o niższej wartości, aby szkrab nie rozpędzał się zbytnio. Standardowo spotyka się łożyska typu ABEC, ILQ lub SG.

Pierwszy z wymienionych tutaj standardów występuje w praktyce najczęściej.