Jak dbać o jeansy

www.cechnowytarg.pl

Każdy z nas uwielbia jeansy, a nawet jeśli przepada za bardziej eleganckimi strojami to i tak ma w szafie co najmniej kilka par spodni tego rodzaju, ponieważ łatwo jest dobrać do nich koszulę męską – Ozonee.pl posiada ich szeroki wybór. Warto jednak wiedzieć, że jeansy wymagają trochę innych sposobów dbania o nie i prania, niż wszystkie inne rzeczy.

Dlatego również podczas czyszczenia tych spodni trzeba mieć w głowie pewne wskazówki ekspertów. Przede wszystkim temperatura.

Jeansy nie lubią zbyt ciepłej wody, potem mogą się skurczyć i niemiło nas zaskoczyć – chyba nie przytyliśmy tak bardzo od ostatniego razu, gdy mieliśmy je na sobie? Najlepiej unikać także płynów zmiękczających, mogących zniszczyć twardą fakturę ubrania. Niepotrzebnie pierzemy czasami jeansy zaraz po zakupie, im dłużej będą noszone bez pierwszej ingerencji pralki tym lepiej dla nich.

Grzechem jest także nie wywrócenie jeansów na drugą stronę przed praniem i mieszanie kolorów – niebieski powinien być prany zawsze z niebieskim. Dzięki tym wskazówką spodnie dłużej zachowają ładny wygląd i swoją wartość użytkową.