Fotograficzne memy

Fotografia stała się nie tylko sposobem na dziele się ze znajomymi wrażeniami, ale również metodą szybkiego i łatwego wyrażania myśli. Wyjątkowo cenne okazały się tzw. memy internetowe, które możemy spotkać na różnych portalach. Mem to pojęcie stworzone przez Richarda Dawkinsa i oznacza „kulturowy gen”, czyli rzecz, która jest powielana przez kolejne osoby. Zdjęcia są bardzo ważne, aby uchwycić wyjątkowe dla nas chwile – polecamy skorzystać z usługi sesja portretowa poznań profesjonalnego fotografa.

Kultura zastępuje tu genetykę, a człowiek jest nośnikiem takiego memu, kopiuje go, czasem zmienia i przekazuje dalej. W internetowej praktyce pojęcie to rozpowszechniło się w odniesieniu do żartobliwych obrazków. Jeśli chcemy pokazać, że jakieś zachowanie jest nieco chamskie, możemy je opisać i jako tło użyć obrazka ze „scumbag” Stevem, a każdy Internauta od razu będzie wiedział o co chodzi. Niektórzy bohaterowie memów mają powody do zadowolenia, inni wręcz przeciwnie.

Na popularność z pewnością nie narzeka Niewiarygodnie Fotogeniczny Koleś, za to Pechowy Brian raczej żałuje że dał sobie zrobić zdjęcie, które jest nieustannie kopiowane w sieci.