Fotografia abstrakcyjna

Olejne obrazy surrealistyczne może nie są łatwe do wyobrażenia czy nawet namalowania, jednak sam fakt istnienia takie dzieła sztuki wydaje się nie wzbudzać większych wątpliwości. Nieco inaczej wygląda tak kwestia w przypadku fotografii surrealistycznej.

Czy przypadkiem zdjęcia nie oddają tego, co znajduje się przed obiektywem? A przecież nie możemy tam umieścić czegoś dosłownie nierealnego. To prawda, ale z pomocą przychodzą programy graficzne.

Oczywiście pojęcie fotografii surrealistycznej jest w tym momencie niewielkim nadużyciem. Taki termin jednak doskonale oddaje charakter wielu obrazów, na które można napotkać w sieci.

Z jednej strony są to grafiki mające cechy zdjęcia, z drugiej – przedstawiają postacie i kształty zupełnie nierealne. Taki efekt można osiągnąć dzięki sprawnej obsłudze programów do obróbki zdjęć.

Proste ale efektowne pomysły to zamiana głów na zdjęciu – pomiędzy różnymi gatunkami zwierząt lub człowiekiem i zwierzęciem. Wiarygodnie wyglądający owczarek z głową orła? W sieci jest już obraz.