Dbanie o pościel i utrzymanie jej w dobrym stanie. Czy i jak należy prasować, w jakich warunkach prać, co ile wymieniać pościel, poszewki, etc.

Dbanie o porządek w sypialni jest bardzo ważne, tak samo zresztą jak zadbanie o dobry stan naszej pościeli. To pod nią śpimy w zasadzie każdego dnia i to dzięki niej nasz sen jest ciepły i przyjemny, dlatego też warto pamiętać o regularnym jej zmienianiu, dzięki czemu zadbamy o naszą higienę.

W pościeli, którą używamy przez dłuższy czas znajduje się bowiem sporo kurzu, ale też roztoczy czy mikroskopijnych odpadów i bakterii. To głównie dlatego regularna zmiana pościeli jest tak ważna – eksperci zalecają przeprowadzać taką zmianę co kilka tygodni, a żeby zachować regularność wskazana jest przynajmniej jedna zmiana pościeli w miesiącu.

http://kaflando.pl/ Sprzątanie biur Blitz Cleaning Gliwice, ul Niepaszycka 2

Zużyte poszewki należy oczywiście wyprać – najlepiej w temperaturze 60 stopni Celsjusza, chyba że znajdziemy inne instrukcje na metce. Takie pranie nie tylko odświeży bowiem naszą pościel i sprawi, że ta będzie jak nowa, ale też pomoże pozbyć się wszystkich drobnoustrojów.

Zdaniem ekspertów do prania pościeli należy używać delikatnych proszków oraz programów, stronić natomiast od różnego rodzaju wybielaczy. Jeśli natomiast chodzi o prasowanie pościeli to choć jest to zajęcie dość czasochłonne to jednak warto pościel wyprasować, gdyż zwiększy to nasz komfort podczas zasypiania.

Niektórzy cały czas preferują także krochmalenie pościeli, co także nie jest łatwym zadaniem, ale wykonane na odpowiednim rodzaju pościeli może sprawić, że będziemy zasypiać jak małe dzieci.