Czy warto zdecydować się na catering dietetyczny?

catering w Poznaniu

Catering dietetyczny to przede wszystkim idealne rozwiązanie dla wszystkich zabieganych, którym zależy na zdrowym odżywianiu. Decydując się na catering jesteśmy pewni, że to co spożywamy ma odpowiednią ilość substancji odżywczych, zatem nie musimy martwić się przygotowywaniem posiłków każdego dnia. O ile być może nie jest to trudne w przypadku śniadań i kolacji, o tyle w kwestii obiadów catering naprawdę ułatwia codzienne życie. Dzięki niemu nie musimy martwić się w drodze z pracy o to co przygotujemy na obiad, lecz zabrać się od razu za jego konsumpcję. Co istotne, catering dietetyczny to niezwykle wygodna usługa, którą można do pewnego stopnia spersonalizować.

Wiele firm daje nam możliwość wskazania alergenów a także ilości kalorii, którą chcemy dziennie spożywać. Dzięki temu dieta ta może być stosowana przez każdego – dorosłego, sportowca, kobietę w ciąży czy też nastolatka. Poza tym, równie zachęcająca jest także różnorodność posiłków, które się w cateringu pojawiają. Co ciekawe, wiele firm dysponuje także tygodniowym menu, dzięki czemu możemy sprawdzić czego można się spodziewać.

Plusy i minusy cateringu dietetycznego

Niewątpliwie do plusów tego typu odżywiania zaliczyć można jego dużą wygodę.

Catering oszczędza nam bowiem bardzo dużo czasu, który to musielibyśmy przeznaczyć na robienie listy, zakupów, gotowanie, a także zmywanie naczyń. Zaoszczędzone godziny możemy wykorzystać do poszerzania własnych pasji a także rozwijania swoich zainteresowań. Poza tym, catering dietetyczny sprawdzi się również świetnie w utrudnionych warunkach, jakimi są na przykład remont kuchni. Choć rozwiązanie to cechuje naprawdę dużo mocnych stron, ma ono jednak także swoje minusy. Catering dietetyczny to przede wszystkim dość duża inwestycja, której całkowity koszt miesięczny może nas naprawdę porazić.

Choć oczywiście warto pamiętać, że nie musimy się już w ogóle martwić o posiłki, cały czas to dosyć zatrważająca kwota. Poza tym, jesteśmy całkowicie zależni od konkretnej firmy cateringowej. W przypadku kiedy zapomni ona o naszym posiłku, w przypadku głodu musimy poradzić sobie szybko sami – nierzadko niezdrowymi opcjami. Dodatkowo, nie mamy wpływu na wygląd tygodniowego menu, stąd też może zdarzyć się tak, że niektóre posiłki nie będą nam po prostu smakować. Warto też zaznaczyć, że catering dietetyczny to bardzo duże wyzwanie dla osób, które w ciągu dnia bardzo dużo się przemieszczają.

Wożenie ze sobą pudełek po mieście lub też czekanie w punktach odbioru może być nieco stresujące i psuć plan całego dnia.