Nasze łokcie narażone są wielokrotnie częściej na urazy niż inne stawy. Czasami zdarza się w tych miejscach bolesność, której przyczyny nie jesteśmy w stanie dociec.
Zdarzają się jakieś przypadkowe uderzenia, o których bardzo szybko zapominamy, a po pewnym czasie mogą powstawać stany zapalne dające odczucie dyskomfortu. Ból, który narasta i zaczyna niepokoić może być również spowodowany zmianami chorobowymi przyczepów mięśniowych do kości, zwyrodnieniami, przeciążeniem stawu łokciowego albo złym ukrwieniem ścięgien.
Lekarze specjaliści kierują nas zwykle na zabiegi rehabilitacyjne, serwują leki i zalecają unikanie obciążeń. Bywa też niestety tak, że fizjoterapia nie pomaga, ból nadal występuje, nie możemy prowadzić normalnego trybu życia.
Ograniczony zakres ruchu nie pozwala wykonać najprostszych czynności. Zakończone niepowodzeniem leczenie zachowawcze w krótkim czasie kieruje nas na zabieg artrolizy.
Wykonywany metodą laparoskopową jest bardzo precyzyjny, małoinwazyjny i nie pozostawia znacznie widocznych śladów. Przy użyciu mikronarzędzi odnajduje się przyczynę bolesności łokcia i usuwa się te przeszkody, by zlikwidować dysfunkcję ruchową.
To mogą być jakieś dawne zrosty po drobnych kontuzjach albo przykurcze torebek. Dosyć szybko po zabiegu, bo już w pierwszej dobie, zalecane jest podjęcie czynności fizjoterapeutycznych.
Odpowiednio dobrane ćwiczenia i stosowane zabiegi fizykalne z pewnością przyspieszą powrót do pełnego zdrowia i przywrócą sprawność w stawie łokciowym.