Aranżacje mieszkania z wykorzystaniem poduszek dekoracyjnych i jaśków

Poduszki nie muszą być wykorzystywane tylko i wyłącznie jako podparcie pod głowę w trakcie snu. Mogą bowiem stanowić również element dekoracyjny naszego wnętrza i dotyczy to zarówno popularnych jaśków, jak i poduszek dekoracyjnych, które zresztą właśnie po to zostały stworzone, jak sama ich nazwa wskazuje. Zdaniem wielu ekspertów to poduszki stanowią jeden z najważniejszych dodatków do salonu czy sypialni, dzięki czemu pomieszczenie będzie się wyróżniało.

Należy przy tym wszystkim oczywiście pamiętać, aby wszystko do siebie odpowiednio dopasować – zarówno kolorystycznie, jak i pod względem wzorów. I tak, do mebli w jasnych kolorach możemy wybrać poduszki utrzymane w podobnych barwach, lecz o różnych wzorach. Jeśli natomiast chcemy nieco rozświetlić wnętrze, to wtedy warto postawić na poduszki lub jaśki w nieco bardziej krzykliwych kolorach, co sprawi, że w pomieszczeniu od razu zapanuje wesoły i radosny charakter.

W pokoju dziecka można natomiast postawić na jaśki w różne wzory lub też z różnymi motywami – zwierzęta, obrazki czy postacie z bajek mogą przyozdobić poduszki i sprawić, że pokój naszego szkraba będzie tryskał radością. Na tego typu poduszki można również postawić w każdym innym pomieszczeniu, jeśli oczywiście chcemy urządzić wnętrze nieco z przymrużeniem oka. Warto pamiętać, że poduszki nie muszą być tylko i wyłącznie wygodne, bo mogą być również ładne i stanowić naprawdę elegancką dekorację i element wystroju w naszym domu.